Co warto wiedzieć przed zakupem baterii łazienkowej?

Baterie łazienkowe, zarówno umywalkowe, jak i przeznaczone do wanny czy pod prysznic powinny być nie tylko estetyczne i dopasowane do stylu danego pomieszczenia, ale również funkcjonalne. Pamiętajmy o tym, że od ich wyboru zależy nasz komfort. Nie warto, zatem podejmować pochopnych decyzji. Co należy wziąć pod uwagę?

Jakość kranu

Większość kranów w naszych łazienkach jest używanych wielokrotnie, dzień po dniu, przez wiele lat, więc ważne jest, aby wybrać kran, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale przetrwa w dobrym stanie przez lata. Wiele modeli baterii posiada funkcję szybkiego usuwania kamienia, co pozwala na ich długie i bezproblemowe użytkowanie. Tego typu baterie przeważają np. w ofercie sklepu www.pekado.pl. Jednym z głównych czynników, które musimy wziąć pod uwagę kupując baterię łazienkową jest gwarancja. Gwarancje różnią się w zależności od producenta, więc zawsze przed zakupem upewnijmy się, jak długi okres gwarancji przewidywany jest dla wybranego modelu.

Funkcjonalność kranu

Jednym z najważniejszych elementów każdej baterii łazienkowej jest jej głowica. To od niej zależy sprawne funkcjonowanie baterii. Najmniej funkcjonalne są głowice mosiężne. Dokładne ustawienie temperatury wody jest w ich przypadku niemożliwe. Duże większe pole manewru dają nam pod tym względem baterie z głowicami ceramicznymi. Mają on jeszcze jedną, dodatkową zaletą. Są o wiele bardziej wytrzymałe. Jeżeli chcemy wybrać głowice najbardziej efektywne, powinniśmy się zastanowić nad zakupem baterii z głowicą termostatyczną.

Funkcjonalność baterii zwiększają również tzw. perlatory. Dzięki tym niewielkim elementom strumień wody wypływający z kranu zostaje napowietrzony. Efektem jest wrażenie bardzo silnego strumienia. Posiadając baterię z taką funkcją z pewnością ograniczymy zużycie wody. To doskonała opcja dla osób oszczędnych oraz przykładających wagę do ochrony środowiska naturalnego.

O funkcjonalności baterii decyduje również rodzaj uchwytu. Najpopularniejszą i bardzo komfortową opcją są baterie jednouchwytowe. Za pomocą jednego uchwytu możemy ustawić pożądaną siłę strumienia wody oraz jej odpowiednią temperaturą. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie bezuchwytowe, dotychczas spotykane głównie w miejscach użyteczności publicznej. Baterie z czujnikiem ruchu czy specjalnym przyciskiem uruchamiającym strumień wody na określony czas charakteryzują się bardzo dużym komfortem użytkowania. Nic dziwnego, że trafiły do naszych domowych łazienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.