Propozycje trendów fryzjerskich od kreatorów

Styliści fryzur oraz osoby, które prowadzą własne zakłady fryzjerskie powinny regularnie pojawiać się na targach i konferencjach tematycznych, by na bieżąco orientować się, co obecnie jest „na topie”. W poniższym artykule postaramy się pokazać, co w ostatnim czasie proponują kreatorzy. Ich koncepcje są przecież odpowiedzią na wymagający i dynamiczny styl życia dzisiejszego pokolenia.

Zespół od Schwrzkopf Professional skupiał się na trzech elementach, dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Pierwszym z nich jest Genderless, a więc trend dedykowany zarówno paniom, jak i mężczyznom. Jest to krótkie cięcie, o lekko poszarpanych, postrzępionych końcówkach, które następnie zostaną otulone wygładzonymi, zaczesanymi włosami ku tylnej części głowy lub opatrzone nietuzinkową teksturą. Do propozycji zespołu Schwrzkopf Professional zalicza się także Atleisure, a więc fryzura dopasowana do potrzeb osób aktywnych, kochających sport, które będą wymagały wygody, praktyczności oraz miejskiego designu. Atleisure może pojawić się w dwóch wersjach: długiego, gładkiego cięcia o modnej, dłuższej grzywce oraz krótszego, ostrzejszego, przy którym również nie powinno zabraknąć wspomnianej wcześniej grzywki. Koolblonds natomiast to trend, skupiający się na ponadczasowym, nordyckim odcieniu blondu, kojarzącym się z gwiazdami Hollywood oraz Marylin Monroe.

Zespół RollRetro www.pracowniafryzjerska.com.pl natomiast postanowił odwołać się do damskich cięć poprzednich lat, które nosiły takie gwiazdy, jak: Brigitte Bardot oraz Sophia Loren. Co ciekawe, inspiracje te polecane są zarówno paniom w różnym wieku.

Styliści od Dessange (https://www.dessange.com/en/), postanowili przedstawić projekty, cechujące się minimalizmem, elegancją oraz naturalnym szykiem. Dzięki temu, panie decydujące się na takie cięcia będą miały pewność, że ich fryzury, choć skromne, wyróżniać się będą klasą i dobrym gustem. Zespół Dessagne proponuje więc długie, opadające falami loki lub wygładzone, proste i subtelnie okalające twarz, proste włosy.
Nie oznacza to jednak, że wśród zaprezentowanych projektów zabrakło ekstrawaganckich i innowacyjnych pomysłów – wręcz przeciwnie! Inspiracje takie przedstawił zespół Goldwell, który zaproponował koncepcje całkiem oderwane od schematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.